tarcze hamulcowe

Jak wybrać tarcze hamulcowe - co należy o nich wiedzieć?

Nawet doświadczeni kierowcy mogą zostać przyćmieni ilością obecnych na rynku modeli tarcz hamulcowych. Co jednak należy o nich wiedzieć? Czym się charakteryzują oraz jakie wskazówki mogą nam pomóc w czytaj więcej »

pompy ciepła Kraków

Pompa ciepła wady i zalety

Nie ma takiego ogrzewania, które będzie w 100% podobało się każdemu. Na pewno nie ma ogrzewania, które byłoby tanie. Nie ma znaczenia czy inwestujemy w ogrzewanie standardowe jak piec na eko groszek c czytaj więcej »

pozycjonowanie KATOWICE

Słowa kluczowe i pozycjonowanie

Jak zyskać popularność strony internetowej? Przede wszystkim dobrze ją pozycjonować. Takie pozycjonowanie to podstawa, niejedna osoba z niego korzysta. Dobra jakość i niewysoka cena sprawdzają się do czytaj więcej »

odbiór mieszkania

Podejście do nieruchomości

Techniczna analiza naszej przyszłej nieruchomości to jest właściwie najważniejszy warunek udanej transakcji. Pośrednik może roztaczać przed nami rozmaite ciekawe wizje dotyczące tego jak bardzo ładne czytaj więcej »

TAśMA pakowa Z NADRUKIEM

Taśma z logo firmy

Reklamowanie własnej firmy i tego, co oferujemy jest bardzo ważne. Klienci nie za bardzo lubią reklamy, ale jeśli będzie to to na pewno nie będzie im to przeszkadzało, a zatem warto właśnie nad tak czytaj więcej »

Noclegi w góracH

Nocleg w górach?

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo nad tym, żeby nocować w górach? Jeżeli nie zastanawialiście się to muszę powiedzieć, że straciliście naprawdę dużo. Nie jest to jednak błąd z gatunku tych, któ czytaj więcej »

NAPóJ Dla dzieci

Smoothie dla dziecka

Popularnym napojem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest smoothie. Są to napoje, które przygotowywane są w blenderze. Może to być wykonywany z warzyw i owoców. Dzięki temu, że składniki te są ble czytaj więcej »

pozwy cywilne Szczecin

Kilka słów na temat pozwów cywilnych

Wydaje mi się, że jeżeli mówimy o pozwach to najczęściej słyszy się pozwach związanych z rozwodem. Myślę, że to nie przypadek, ale to nie oznacza braku innych pozwów. Doskonałym przykładem są . Poza czytaj więcej »

probiotyki

Probiotyk z perspektywy dziecka

Chciałbym, żebyśmy spojrzeli na probiotyk z perspektywy dziecka. Właściwie, żebyśmy spojrzeli na . W końcu chodzi tu o liczbę mnogą a nie jakiś jeden konkretny probiotyk. Myślę, że są wśród nas osoby czytaj więcej »

gARAZE BLASZANe

Modele

Wiadomo, że każdy ze sklepów który handluje garażami w swojej ofercie posiada przeróżnego rodzaju modele. Tak naprawdę ma to ogromne znaczenie dla klientów, którzy są w stanie dopasować wielkość gara czytaj więcej »

 

Podejście do nieruchomości

odbiór mieszkania

Techniczna analiza naszej przyszłej nieruchomości to jest właściwie najważniejszy warunek udanej transakcji. Pośrednik może roztaczać przed nami rozmaite ciekawe wizje dotyczące tego jak bardzo ładne jest mieszkanie, bo w bardzo dobrej okolicy jest zlokalizowany budynek. Trzeba jednak mieć na uwadze pewne niebezpieczeństwa związane z wykonaniem inwestycji budowlanej. Deweloper tak samo może nam tu mówić, że odbiór mieszkania to czysta formalność, ponieważ wszystko jest w jak najlepszym porządku w każdym pomieszczeniu. Udając się na spotkanie warto jednak iść tam z jakimś doświadczonym rzeczoznawcą albo inżynierem. Będzie to może architekt lub po prostu tzw. złota Rączka, czyli specjalista, który od razu rozpozna pewne niedoróbki. Ściana może być krzywa albo posadzka nierówno wylana. Występuje wiele możliwości. Kąty proste można sprawdzić za pomocą kątownika. To będzie bardzo istotna sprawa, jeżeli planujemy ustawienie w pomieszczeniu blisko siebie mebli, które mają ściśle przylegać albo być zamontowane na stałe. Nie można mieć pretensji do kogoś innego jak tylko właśnie do nas. Projekty w końcu nie zawsze będą przewidywały wszystkie kąty proste. Jeżeli dokładnie analizowaliśmy wcześniej umowy z deweloperem oraz sprawdzaliśmy wszystkie plany architektoniczne to trzeba było zwracać uwagę na takie sprawy. W razie konieczności wcześniej stosuje się załączniki do umowy. To samo może dotyczyć grubości tynku. Może być rozłożony nierównomiernie. Tak też trzeba przeanalizować ściany oraz sufity. Pewne zgrubienia niezbyt niewidoczne niekoniecznie muszą być problemem, ale perfekcjonista może być rozczarowany, jeżeli dopiero potem zidentyfikuje takie wady.

Deweloper nawet niekoniecznie musi postępować złośliwie, po prostu może nie pamiętać dokładnie o takich szczegółach. Nasz odbiór mieszkania to nasza sprawa, więc szczególnie trzeba zwracać uwagę na sufit, gdy chodzi o poddasze. Mieszkanie na ostatnim piętrze musi być przede wszystkim suche.

dobry odbiór mieszkania

Gdy wilgoć się w te miejsca dostanie może w efekcie generować dodatkowe remonty w przyszłości. W zasadzie już na pierwszy rzut oka specjalista będzie mógł stwierdzić czy występują takie drobne niedoróbki. Nasz cel to zawsze jest mieszkanie, które także będzie cenione przez innych konsumentów. Podsumowując trzeba być przygotowanym na każdym etapie inwestycji. Zanim jeszcze powstanie mieszkanie to powinniśmy szczegółowo porozmawiać z deweloperem o szczegółach wykonania elementów budowlanych w każdym pomieszczeniu. W trakcie inwestycji niekoniecznie trzeba wszystko sprawdzać, ponieważ to przewiduje umowa i w razie czego możemy dochodzić odszkodowania albo żądać zwrotu całej kwoty. Rzadko jednak dochodzi do takiej sytuacji w Polsce, ponieważ w naszym kraju deweloperzy rzeczywiście starają się działać profesjonalnie. Funkcjonuje coraz więcej fachowo działających firm budowlanych, które zajmują się wykorzystaniem najlepszych elementów budowlanych i stawiają budynki rzeczywiście nowoczesne. Sami też oczywiście odbierając mieszkania powinniśmy się podzielić naszymi spostrzeżeniami z innymi konsumentami.