Właściwości bananów dla zdrowia

Właściwości bananówRate ten post

[#] Po banany, jabłka są najczęściej spożywanych napojów i owoców w świecie. Powód, dlaczego kochają ludzi wszystkich pięciu kontynentów, może to jest coś, co można jeść w dowolnym miejscu bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W naturze występują one w domu higiena „pakiet” (banan), który chroni przed brudem.

Banany najbardziej popularny owoc

W banánech najbardziej węglowodany, które w niedojrzałych owoców morza występują głównie w postaci skrobi i podczas dojrzewania zamienia się w proste węglowodany: sacharozę, glukozę i fruktozę. W dojrzałych skrobia banánech pozostaje tylko około 1%, co nie powoduje żadnych trudności. I niedojrzałe banany ze względu na wysoką zawartość skrobi, mogą one powodować wzdęcia i dyspepsii (niestrawność). W banánech bardzo mało białka i tłuszczu.Banany witaminy B6. Trzy średnich banana zapewniają zalecaną dzienną dawkę tej witaminy dla dorosłego człowieka, a także znaczne ilości witaminy c, B1, B2, E i kwasu foliowego.

Są one bogate w minerały, z których najbardziej cenny potas, magnez i żelazo. Dzięki wysokiej zawartości potasu awokado i trzecim najlepszym źródłem tego minerału w organizmie między świeżymi owocami.Oba rozpuszczalne i nierozpuszczalne włókna w banánech podane są w dużych ilościach. Oba mają funkcję hypolipidemickou (obniża poziom lipidów i cholesterolu) i, aby uspokoić jelita.

Banan

Banany zawierają nawet niewielka ilość serotoniny. Jest to substancja, syntetizovaná z aminokwasu tryptofanu, wykonuje się w układzie nerwowym różne funkcje: przyczyny nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (rozszerzenie naczyń krwionośnych), bóle rdzenia kręgowego i ma działanie przeciwdepresyjne.

Jego unikalny skład bananów zalecane dla osób z chorobą [#] ja serca (dławica piersiowa, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca), choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie, miażdżyca). Wynika to z ich następującymi właściwościami.

400 mg potasu i 1 mg sodu na 100 g jadalnej części, co jest najbardziej optymalnym stosunkiem tych dwóch substancji w produktach pochodzenia roślinnego (mięso, ryby i produkty mleczne, mają znacznie mniej potasu i sodu). Dieta bogata w potas, a ubogie w sód zapobiega rozwojowi nadciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, udar mózgu, a nawet raka.

Zawierają znaczne ilości witamin z grupy b, niezbędnych dla energii reakcji w mięśniu sercowym, a także dużo magnezu, który spowalnia proces zapobiega rozwojowi miażdżycy i zawału mięśnia sercowego. Są one bogate w błonnik, który obniża poziom cholesterolu. Zawiera niewielką ilość serotoniny, która powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Diety o niskiej zawartości sodu, takie jak banany, drobne owoce, ponieważ są one dostarczają kalorii, witamin i minerałów. Polecamy marskość wątroby, vodnatelnosti żołądka (nagromadzenie płynu w jamie brzusznej), kasztan (zatrzymanie płynów w tkankach), spowodowane przez kardiální lub nerki krewnego-činou (zmniejszenie czynności lub niewydolność nerek).

Zawartość cukru

[#] W odróżnieniu od rafinowanego cukru (cukier biały), cukier banánech trawione wolniej i nie powodują gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi. Dlatego nadają się nawet dla diabetyków.

Bo niedojrzałe banany zawierają duże ilości skrobi, która jest trudna do strawienia, ich spożycie może powodować wzdęcia. Dlatego bardzo ważne jest, aby banan dobrze pokousat i promísit ze śliną.

Kto przyjmuje leki na serce i nadciśnienie tętnicze (leki moczopędne, które powodują utratę potasu i preparaty do leczenia serca дигиталис-rodzaj choroby), wymaga większej ilości potasu, które mogą być uzyskane od bananów. Dwa duże banany (o wadze około 120 g) dadzą organizmowi jeden gram potasu (1000 mg), że nawet przekracza zalecaną dzienną dawkę dla osoby z zaburzeniami stanu zdrowia. Pomagają również zapobiegać nadciśnieniu i mają ogólny korzystny wpływ na aktywność serca.

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 369 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*