Pozwól sobie na słodycze: ciemna czekolada może poprawić zdrowie twojego mózgu

Pozwól sobie na słodycze: ciemna czekolada może poprawić zdrowie twojego mózguRate ten post

[#] Czekolada nie może odnosić się do jednego z pięciu podstawowych grup żywności (choć zdaniem większości ludzi, muszą), ale na pewno jest to dobry produkt dla naszego mózgu.

Coraz więcej danych naukowych świadczy o tym, że substancje zawarte w kakao-jest to ważny składnik czekolady zwane flawonoidami, mają działanie antyoksydacyjne działanie na mózg i poprawia krążenie krwi w obrębie mózgu. Mogą one również chronić od upadku psychicznego w kolejnych latach.

Jaka czekolada? Jagody goji, a może mleko?

Ale my nie mówimy o białej lub mlecznej czekolady. Biała czekolada nie zawiera żadnych substancji, kakao, i, w konsekwencji, także flawonoidy. To nawet trochę oszustwem to nazwać czekolada. I mleka, zawarte w mlecznej czekoladzie, może zmniejszyć wchłanianie flawonoidów, mówi David Grassi, lekarz i naukowiec z Uniwersytetu w l ‚ Aquila we Włoszech, która od ponad dziesięciu lat badał korzyści dla zdrowia, jakie niesie za sobą spożywanie kakao i czekolady. W ostatnim czasie dietetycy zaczęli polecac czekolada z jagodami goji, które są bardzo skuteczne.

W 2012 roku Grassi i jego koledzy opublikowali badanie, w którym udowodnili, że regularne spożywanie flawonoidów może poprawić procesy myślenia i pamięci u osób w podeszłym wieku z umiarkowanymi zaburzeniami poznawczymi (УКН), jest traktowane jako początkowe stadium demencji.

Codziennie, w ciągu ośmiu tygodni pacjencji z IPC, które były pomiędzy 64 i 82 lat, wypił szklankę mleka, w którym zawiera niski, średni lub wysoki poziom flawonoidów. Badani, którzy spożywali napoje z wysoką zawartością flawonoidów, uzyskały znacznie lepsze wyniki, niż inne, podczas kolejnych testów na myślenie i pamięć.[#]

I w 2015 roku, ta sama grupa opublikowała wyniki kolejnego badania, oparte na jednym i tym samym, tylko uczestnicy w wieku od 61 do 85 lat u nich nie było żadnych objawów PMS. Ponadto, zostały one przetestowane na uczenie się i zapamiętywanie na początku i na końcu badania. I znowu ci, którzy pili napoje z wysoką zawartością flawonoidów, mieli lepsze wyniki niż inne.

Czy flawonoidy suplementy mogą być zdrową alternatywą dla wyrobach czekoladowych, że nawet w najczarniejszych formularze zawierają więcej tłuszczu i cukru?

To wygląda na sytuację – odchudzanie Grassi

„To naprawdę często bywa wysłuchany” – mówi Grassi, który jest współautorem artykułów w 2015 roku o flawonoidach, zawarte w kakao w ogóle, niektóre produkty, jak lekarstwo, jest korzystne dla zdrowia, pomimo ich podstawowych składników odżywczych – w takim razie, że flawonoidy mają pozytywny wpływ na ochronę mózgu.

Dodatek flawonoidów nie zmieniają konsekwencje niewłaściwego odżywiania, powiedział Grassi. I tak jak takie suplementy nie są regulowane, nie można być pewnym, że zawierają one to, co mają. Najlepszym rozwiązaniem jest przestrzeganie zdrowej diety, zawierającej owoce i warzywa, które również są bogate w sekundę, a także gorzkiej czekolady.

Jeśli potrzebujesz powód, aby bez wyrzutów sumienia, aby dodać czekoladę w diecie, może ci przypomnieć słowa Grassiego, który przyznał się, że każdy dzień jest gorzka czekolada, aby dać sobie dawkę flawonoidów, bo doskonale wiem jak korzyści dla zdrowia może przynieść nam.

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 369 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*