Olej kokosowy – dlaczego należy go stosować?

Olej kokosowy – dlaczego należy go stosować?Oceń ten post

[#] Olej kokosowy-olej uzyskiwany z kokosy z palm kokosowych. Nazwa naukowa kokosowego. Pierwsze hiszpańscy naukowcy nazwali ją Coco, co oznacza „twarz małpy”, bo trzy wgniecenia (oczy) na owłosione orzech przypomina głowę i twarz jak u małpy. Komarova oznacza „orzech”.

Przez tropikalny świat, olej kokosowy jest głównym źródłem tłuszczu w diecie milionów ludzi na przestrzeni wielu pokoleń. Ona ma różne zastosowania w przemyśle spożywczym, medycynie i przemyśle. Olej kokosowy jest bardzo stabilne ciepło, co czyni go idealnym dla metod gotowania w wysokich temperaturach, jak smażyć. Ze względu na swoją stabilność, to powoli utlenia i dlatego jest odporny na прогорканию, długie, trwające do dwóch lat ze względu na wysoką zawartość tłuszczów nasyconych.

Skład

Olej kokosowy zawiera 92% nasyconych kwasów tłuszczowych. Te poziomy są nadal bardzo wysokie w porównaniu z innymi kulinarnymi olejów, które zawierają tylko około 13-18% tłuszczów nasyconych. Teraz, jeśli olej kokosowy wypełnione tak wiele złego, dlaczego niektórzy ludzie mówią, że to najzdrowszy olej na ziemi?[#]

Kokos jest bardzo pożywny i bogaty w błonnik, witaminy i minerały. Jest klasyfikowany jako „żywność funkcjonalna”, ponieważ zapewnia wiele korzyści dla zdrowia, w dodatku do swojej wartości odżywczej. Olej kokosowy jest szczególnie interesujące, ponieważ posiada właściwości lecznicze daleko poza jakiekolwiek inne olej jadalny jest powszechnie stosowany w tradycyjnej medycynie wśród regionie Azji i Pacyfiku narodowości. Mieszkańcy jednej z wysp oceanu Spokojnego uważają, że olej kokosowy, jako lekarstwo na wszystkich. Palmy kokosowe tak wysoko cenią je nie tylko jako źródło żywności i leków, która nazywa się „drzewo życia”. I całkiem niedawno medycyna odkryła niezwykłe lecznicze właściwości kokosa.

Kokos Korzyści Zdrowotne Oleju

Korzyści zdrowotne oleju kokosowego obejmują pielęgnacja włosów, pielęgnacja skóry, stres, utrzymanie poziomu cholesterolu, zmniejszenie masy ciała, zwiększenie odporności organizmu, prawidłowe trawienie i przemianę materii, ułatwiając problemów z nerkami, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, HIV i raka, leczenie zębów i wytrzymałości kości. Te zalety oleju kokosowego można przypisać do zawartości kwasu laurowego, kwasy i каприловой kwasy i jej właściwości, takie jak antybakteryjne, antyoksydacyjne, leki przeciwgrzybicze, antybakteryjne, kojące, itp.

Odpowiedź kryje się w obwodzie tłustego kwasu. Większość obecnych w tłuszcze stanowią długie łańcuchy kwasów tłuszczowych. To może być trudne do trawienia i wchłaniania. Olej kokosowy składa się z średnich łańcuchów kwasów tłuszczowych, co jest rzadkością wśród produktów. Te MDS łatwo metabolizowane i zamieniają się w energię, a nie osadzają się na ścianach tętnic, powodując żadnych podstaw, by obawiać się wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Plus, olej kokosowy zmniejsza poziom złego cholesterolu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu dobrego cholesterolu.

Kokos zapewnia pożywne źródło mięsa, soku, mleka i oleju, które odżywiają i karmić ludność planety w ciągu wielu pokoleń. Na wielu wyspach kokosowe to produkt zasilania i zapewnia większą część żywności spożywane. Prawie jedna trzecia ludności świata zależy od kokos w pewnym stopniu do ich zasilania i ich gospodarkę. Wśród tych kultur Kokos ma solidną historię.

Kokos W Nowoczesnej Medycynie

Współczesna medycyna potwierdza, że stosowanie kokosu w leczeniu wielu z wymienionych powyżej warunków. Opublikowane badania w czasopismach medycznych wskazują, że kokos, w tej czy innej formie może zapewnić szeroki zakres korzyści dla zdrowia. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

  • Zabija wirusy powodujące grypę, opryszczkę, odrę, żółtaczkę typu C, sars, Aids i innych chorób.
  • Zabija bakterie powodujące wrzody, infekcje gardła, zakażenia dróg moczowych,
  • choroby dziąseł i próchnicy zębów, zapalenie płuc, rzeżączka i inne choroby.
  • Zabija grzyby i drożdże, które powodują kandydoza, grzybica, grzybica, pleśniawki,
  • oparzeń i innych chorób.
  • Wypiera lub zabija dżdżownicy, wszy, giardia i innych pasożytów.
  • Usług źródło zasilania szybkiego energii.
  • Zwiększa energię i wytrzymałość, poprawia aktywność fizyczną i sport.
  • Poprawia trawienie i wchłanianie innych składników odżywczych, w tym witaminy, minerały i aminokwasy.

Szukam nowych sposobów, aby zachować zdrowie? Sprawdzić konkretną dietę.

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 369 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*