Nasiona lnu: właściwości, korzyści dla zdrowia, stosowanie, przeciwwskazania

Nasiona lnu: właściwości, korzyści dla zdrowia, wykorzystanie i przeciwwskazaniaRate ten post

[#] Nasiona lnu, które są teraz w każdym supermarkecie, stał się znany dzięki rozpowszechnieniu ich właściwości i ich korzyści dla zdrowia. Nasiona lnu są jednym z głównych źródeł roślinnych omega-3 i omega-6, i kosztem innych składników odżywczych, które zawierają, pomagają nam zachować zdrowe serce, krążenie krwi, mózg i jelita. Otwórz właściwości siemienia lnianego, korzyści dla zdrowia, jak umieścić nasiona lnu w naszej codziennej diecie i nie ma żadnych przeciwwskazań.

Nasiona lnu: cechy ogólne

Obecna nazwa zakładu „Линум usitatissimum” i wchodzi do rodziny Lnowate, istnieje 20 rodzajów, ale i odmian, najbardziej znane-brązowy i złoty żółty. Len kwitnie w okresie od kwietnia do września, nasiona można zbierać w lipcu-wrześniu, gdy są dojrzałe. Nasiona owalne, gładkie, błyszczące i ostre.

Zakłada się, że pierwszy zbiór został zlokalizowany w Etiopii i w Egipcie około sześciu tysięcy lat temu, kiedy na naszym kontynencie w доримскую epoce. Len uprawiano na włókno, ale olej lniany jest bardzo ceniona ze względu na swoje korzystne i jedzenia, jeśli uzyskane z nasion. Później okazało się, że nawet nasiona mają dobre właściwości dla organizmu i jeśli ich dystrybucji i konsumpcji.

Wśród cech lnu należy wiedzieć, że egipcjanie używali go głównie do produkcji bandaży, chronił ciało przed. Polecamy również zapoznać się z bardziej diuretykami, które są wymienione w tym artykule.

Nasiona lnu: właściwości i korzyści dla zdrowia

Korzystanie z nasion lnu w dziedzinie medycyny został poczęty w Grecji, gdzie Hipokrates rozumieją właściwości lecznicze tych nasion, które były używane do leczenia kaszlu i zaburzenia jelit.

Nasiona lnu zawierają:

 • witaminy z grupy B, C i E;
 • minerały: fosfor, magnez, miedź, sód, wapń, żelazo, cynk, potas i mangan;
 • włókien;
 • kwasu linolowego;
 • kwas stearynowy;
 • kwasu oleinowego;
 • kwas palmitynowy;
 • aminokwasy: kwas glutaminowy i kwas asparaginowy i kwas, arginina, glicyna, histydyna,
 • cystyna, leucyna, izoleucyna, metionina, prolina, Seryna, треонин, tryptofan, tyrozyna i
 • walina.

Wśród przydatnych właściwości oleju lnianego pamiętam:
1. Anty-nowotworowe właściwości, w rzeczywistości było mniej, niż WSZY [#] nych raka jelita grubego, piersi i prostaty, w chwili podejmowania tych nasion.

2. Właściwości anty-aging, korzyści lepsze dotlenienie komórek, a zatem redukuje zmarszczki i zmniejsza ich wypadanie.

3. Korzystne właściwości dla serca kwasy omega-3 są bogate nasiona lnu zapobiec zatykaniu się naczyń krwionośnych i powstawania blaszek, spowodowane nadmiarem cholesterolu również musi być aktywny i działa dobrze obieg.

4. Środki przeczyszczające właściwości, dzięki dużej zawartości śluzu, co jest rozpuszczalny błonnik, nasiona lnu pomagają w walce z zaparciami, poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego, perystaltykę jelit i detoksykacji.

5. Przeciwzapalne właściwości, pokazuje, jak ziołowe środki do zwalczania stanów gorączkowych, zapalenie skóry, zapalenie dróg moczowych i jelit i bóle reumatyczne.

6. Właściwości hipotensyjne, zaleca się, że spożycie siemienia lnianego w tych, którzy cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi.

7. Właściwość wiatropędny, nasiona lnu poprawiają pracę żołądka, a tym samym trawienie.

8. Właściwości tkanki kości, wskazany jest w profilaktyce osteoporozy i innych chorób kości.

9. Właściwości tone i wzmacniać, nasiona lnu, napięcie mięśni oraz wzmacniają układ odpornościowy.

10. Właściwości ochronne mózgu, z powodu lecytyny dla mózgu i układu nerwowego dobrze chronione od uszkodzeń i patologii.

11. Oczyszczające właściwości, Regularne spożywanie nasion lnu pomaga organizmowi pozbyć się toksyn.

Korzystanie z nasion lnu też zaleca się w czasie ciąży, ale tylko na zalecenie lekarza, zapobiega hemoroidy i przyczynia się do prawidłowego rozwoju mózgu płodu.

Sion.

Nasiona lnu: przeciwwskazania i skutki uboczne

Uczysz się inne właściwości nasion lnu: jak poprawić funkcję nerek u pacjentów z toczeń rumieniowaty układowy, aby obniżyć poziom glukozy we krwi u osób z cukrzycą, poprawić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, aby uspokoić мастальгии bardzo boli.
Ważne jest, aby podkreślić, że pomimo wielu korzyści dla zdrowia, nigdy nie należy przekraczać dawki na

Uwaga: chociaż można spożywać w czasie ciąży, trzeba będzie opinia lekarza.

Nawet nadmierne spożycie siemienia lnianego może powodować pewne skutki uboczne, w tym:

 • niedrożności jelit;
 • wzdęcia;
 • nudności;
 • wzdęcia;
 • czerwonka;
 • skurcze w brzuchu.Dobór zanurzenie nasienie nie jest również zalecany dla tych, którzy cierpią z powodu uchyłkowatość i zespół jelita drażliwego.

Wdrażanie dziecka trzeba opinia pediatry.

Może wchodzić w interakcje z lekami, сахароснижающими jak glimipirida (Amaryl), Glibenklamid (Glynase z góry, Micronase), insulina, pioglitazone (partnerami), rosiglitazone (Avandiâ), clorpropamida (Chloropropamid z), glipizide (Glucotrol), tolbutamid (Orys) i leki przeciwzakrzepowe Komnena kwas acetylosalicylowy, klopidogrel (Plavix), Diklofenak (Voltaren, Cataflam), ibuprofen naproxeno, dalteparin („Fragmin”), enoksaparyny (Lovenoks), heparyna, warfaryna (coumadin), należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy natychmiast przerwać przyjmowanie.

Dawki i sposoby zastosowania

Zaleca się przyjmować nasiona lnu z rozwagą, nie więcej niż trzech łyżeczek surowych nasion i posiekane towarzyszy obfite ciecz, woda lub herbaty ziołowe i świeże soki owocowe. Można także wpisać bezpośrednio w wodzie lub w fazie.

Nasiona lnu można używać nawet do zupy, kasze, sałatki, pieczywo (chleb, ciastka, a także chcąc), w jogurt. Można również przygotować napar przeciw zaparciom, na przykład, umieścić gotować jedną lub dwie łyżeczki rozdrobnionych nasion. Można gotować kilka minut, odcedzić i pić.[#]

Nasiona lnu można również użyć maski odżywcze i łagodzące środki do skóry i włosów: wystarczy namoczyć w szklance wody na noc, a następnie gotować przez pół godziny, odcedzić i wymieszać, następnie dodać składniki, które są niezbędne do masek lub okłady. Jako alternatywy można użyć olej lniany.

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 369 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*