Modne pasemka i balejaż

Często słyszy się pytanie: czym różni się balejaż od pasemek? Pasemka są zazwyczaj jednokolorowe (choć zdarzają się wielokolorowe) i najczęściej nakłada się je za pomocą folii. Balejaż jest znacznie bardziej złożoną i trudniejszą koloryzacją. Kolorów jest wiele i nie muszą pokrywać włosów na całej długości. Przy tradycyjnych pasemkach część włosów pozostaje taka, jak przez farbowaniem. Balejaż natomiast ma za zadanie pokryć kolorową farbą całe włosy.

Kolorowe pasemka lub balejaż to rozwiązanie dla kobiet, które lubią różnorodność lub nie mogą zdecydować się na jeden kolor. Aby jak najlepiej dobrać pasujące do siebie kolory, warto przeglądnąć paletę farb danego zakładu fryzjerskiego. Można również wykonać ten zabieg koloryzacji w domu, jednak jest to odradzane z uwagi na skomplikowany i długotrwały proces.

Modne jest zarówno łączenie pasemek ciemnych z jasnymi, jak i różnych odcieni tego samego koloru. Są też pewne kolory, które prawie zawsze pasują paniom o konkretnym typie urody. Na przykład kobiet o bladej karnacji z włosami o odcieniu jasnego brązu lub ciemnego blondu mogą zdecydować się na pasemka lub balejaż w kolorach rudym i jasny blond. Efekt gwarantowany. Fryzura będzie odświeżona i modna. W wielu zakładach fryzjerskich farby działają jak odżywka, dzięki czemu włosy stają się lżejsze, lepiej się układają i przestają wypadać.

Od nas zależy czy wolimy pasemka szerokie czy cienkie. Choć efekt powinien być jak najbardziej naturalny, więc pasma nie powinny być zbytnio rozległe.

Najnaturalniej będą wyglądać cienkie pasemka w różnych odcieniach tego samego koloru. Taka stylizacja włosów będzie wyglądać przepięknie w słońcu i z pewnością odejmie lat. Jak w przypadku tradycyjnego farbowania, również trzeba farbować odrosty, co powoduje częstsze farbowanie włosów.

Warto pamiętać, że wykonanie pasemek lub balejażu zajmuje znacznie więcej czasu niż tradycyjne farbowanie, dlatego ten rodzaj koloryzacji jest odradzany paniom w ciąży. Rzadko kiedy do farbowania pasemek używa się farb bezpiecznych dla pań w błogosławionym stanie. A podczas samej koloryzacji trzeba spędzić sporo czasu w jednej pozycji i wdychać nieprzyjemne zapachy krążące wokół.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*