Korzyści dla zdrowia, wartość Odżywcza skuteczne tabletki na odchudzanie –

Oliwa z oliwek: korzyści dla zdrowia, wartość OdżywczaRate ten post

[ # ], Oliwa z oliwek, olej bogaty jest w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, jest głównym składnikiem diety śródziemnomorskiej.

Ludność tego regionu zwiększyć długość życia i zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i udaru mózgu, w porównaniu z Ameryką Północną i Północnej Europy. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe (МНЖК) – to zdrowy tłuszcz, w przeciwieństwie do tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans.

Ta funkcja Centrum wiedzy ZPM jest częścią kolekcji artykułów o korzyściach dla zdrowia popularnych produktów.

Co to jest oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek-to tłuszcz otrzymywany z owoców, Ola еигораеа (drzewo oliwne), tradycyjne drzewo kultur basenu morza Śródziemnego, gdzie całe oliwki są wciśnięte, aby uzyskać oliwy z oliwek. Olej jest stosowany w kosmetyce, medycynie, kuchni i mydła, a także jest wykorzystywany jako paliwo dla tradycyjnych lamp. Chociaż, odbywających się w krajach basenu morza Śródziemnego, dziś stosuje się go na całym świecie.

Grecja ma najwyższy spożycie oliwy z oliwek na człowieka w świecie. Grecy spożywają średnio 24 litry na osobę na rok, zgodnie z ostrym zapaleniem trzustki (zasób nie jest dostępny w www.aboutoliveoil.org) i chronić wątrobę. Patrzymy również na rozpad substancji odżywczych oliwy z oliwek.Choroby oliwa z oliwek i choroba Alzheimera
Oleocanthal tego typu naturalne związki fenolowe obecne w oliwie z oliwek. W laboranckich eksperymentach z myszami, naukowcy odkryli, że oleocanthal pomaga proteiny choroby transport nienormalne chorobą Alzheimera od mózgu.

W celach informacyjnych, naukowcy odkryli, że tempo rozwoju choroby Alzheimera poniżej w krajach Śródziemnomorskich, gdzie oliwa z oliwek, zużycie oleju więcej, niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Oliwa z oliwek i ostre zapalenie trzustki

Ich badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Chemical neuroscience.Opisano wpływ oleocanthal w hodowanych komórkach mózgowych i mózgu myszy laboratoryjnej.

Okazało się, że w obu uprawianych komórek mózgowych i mózgu myszy oleocanthal się stale wzrastał produkcja dwóch białek i kluczowych enzymów, wiadomo, że jest bardzo ważne, aby usunąć beta-amyloidu z mózgu. Aby wystrzec zapalenie trzustki, regularnie oczyszczać organizm.

Autorzy badania doszli do wniosku, że „oliwa z oliwek-pochodna oleocanthal związanych z konsumpcją dieta Śródziemnomorska ma potencjał, aby zmniejszyć ryzyko ogłoszenia lub neurodegeneracyjnych, oliwa z oliwek, olej bogaty jest w kwas oleinowy i гидрокситирозола, które mają wpływ na rozwój ostrego zapalenia trzustki (nagłe zapalenie trzustki).

Naukowcy z Uniwersytetu w Granadzie w Hiszpanii przeprowadzili eksperyment w laboratorium, które wykazały, że składniki oliwy z oliwek mogą chronić od ostrego zapalenia trzustki.

Główny badacz, Maria Belen Lopez Millan oświadczył, że „jest coraz więcej dowodów, że jest redoks procesy zapalne, zaangażowane w powstawanie chorób przewlekłych i że dieta odgrywa ważną rolę w takich procesach”.

Oliwa z oliwek i wątrobę

[#]Naukowcy z Uniwersytetu w Monastir, Tunezja) i Uniwersytetu króla Sauda, Arabia Saudyjska przeprowadzili badanie, który udowodni, że oliwa z oliwek może chronić wątrobę przed stresem oksydacyjnym.

Stres oksydacyjny odnosi się do uszkodzenia komórek, związany z reakcją chemiczną pomiędzy wolnymi rodnikami i innymi cząsteczkami w organizmie. Po prostu mówiąc, oznacza, że stresu oksydacyjnego uszkodzenia komórek.

W tym badaniu, które zostało opublikowane w BMC, Mohamed Hammami i jego koledzy donosili, że szczury, подвергавшиеся umiarkowanie toksycznego herbicydu, które karmione dieta, zawierająca olej z oliwek, częściowo były chronione przed uszkodzeniem wątroby.

Powiedział Hammami, oliwa z oliwek, olej jest integralną częścią diety śródziemnomorskiej. Istnieje coraz więcej dowodów, że to może mieć znaczne korzyści dla zdrowia, w tym zmniejszenie wieńcowy kierowej choroby ryzyko, zapobieganie niektórych nowotworów i zmian immunologicznych i zapalnych reakcji. Tutaj pokazaliśmy, że oliwa z oliwek i wyciąg z chronią skórę przed uszkodzeniem oksydacyjnym tkanki wątrobowej”.

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 369 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*