Jak łagodzić miejsca po ukąszeniu owadów?

Ukąszenia owadów to jeden z niewielu negatywnych aspektów lata. Jest on jednak niezwykle uciążliwy. Na dodatek nie da się całkowicie przed nimi wybronić. Żadne środki profilaktyczne nie są na tyle skuteczne, żeby przynajmniej raz w roku nie przeżywać cierpienia związanego w natarczywym swędzeniem nakłutego miejsca.

Jak sobie radzić z tą uciążliwością? Wybierając się na wakacyjny urlop czy letni wyjazd w plener zadbajmy o własny komfort i zabierzmy ze sobą odpowiednio przygotowaną podręczną apteczkę. W sezonie letnim znajdziemy uginające się od preparatów na owady półki sklepowe. Dostępne są zarówno środki zapobiegawcze ukąszeniom, jak i je łagodzące. Producenci wręcz prześcigają się w wymyślaniu formy preparatów. Możemy kupić środki w aerozolu, maści, kremie, ozdobne bransoletki z kapsułką odstraszającą owady, do wyboru do koloru. Tak samo wygląda sytuacja w kwestii preparatów po ukąszeniu, dostępne są kremy, żele chłodzące, aerozole, okłady łagodzące.

Możemy również przygotować w domowym zaciszu preparat odstraszający owady i zabrać go ze sobą. Z naturalnych metod łagodzących miejsca ukąszenia znana jest metoda tzw. kostki lodu. Polega ona na jak najszybszym natarciu nią miejsca ukłucia. Pomaga to ograniczyć stan zapalny. Możemy również przykładać do swędzącego miejsca, waciki kosmetyczne nasączane olejkiem eukaliptusowym, goździkowym lub z mięty pieprzowej. Zmniejszają one świąd po ukłuciu komara. Na wacik kosmetyczny nakładamy kilka kropel jednego z wymienionych olejków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*