Forskolina, czyli pokrzywa indyjska na odchudzania – efekty i opinie

Forskolina to substancja aktywna wyizolowana z korzenia pokrzywy indyjskiej. Tabletki z forskoliną stały się w ostatnim czasie hitem wśród suplementów odchudzających.  Pokrzywa indyjska to azjatycka roślina występująca głównie na terenach Indii, Nepalu czy Tajlandii. Od polskiej pokrzywy odróżnia ją ciekawe zabarwienie liści. Pokrzywa indyjska jest często nazywana pochwiatką, szałwią indyjską  czy koleusem.

Forskolina w tabletkach na odchudzanie

Forskolina pod postacią sproszkowanego ekstraktu z liści pokrzywy indyjskiej od dawna jest stosowana w medycynie hinduskiej. Wyciąg podawano chorym cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, stany zapalne dróg moczowych czy problemy z oddychaniem. Badania naukowe nad wykorzystaniem pokrzywy indyjskiej w medycynie rozpoczęły się w 1974 roku. Z ekstraktu wyizolowano substancje o potencjalnym działaniu leczniczym, takie jak: coleol, krocetyna, barbutazyna. Najbardziej aktywną substancją okazała się Forskolina, którą nazwano od nazwisko znanego botanika Petera Forskala.

Badania naukowe pokazały, że Forskolina pochodząca z ekstraktu pokrzywy indyjskiej silnie stymuluje produkcję enzymów odpowiedzialnych za wzrost masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu kwasy tłuszczowe są z łatwością uwalniane z komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą zostać szybko i wydajnie zmetabolizowane przez organizm.  Zgromadzona tkanka tłuszczowa jest wykorzystywana jako źródło darmowej energii do produkcji tkanki mięśniowej.

Opinie osób o kapsułkach Forskolin

„Swoją przygodę z tabletkami Forskolin zaczęłam miesiąc temu. Suplement odkryłam dzięki reklamie w Internecie. Na początek zamówiłam jedno opakowanie. Starałam się nie zmieniać swojej diety, jednak już po kilku dniach kuracji tabletkami Forskolin zauważyłam, że mam mniejszy apetyt na słodycze. Bez trudu udało mi się opanować podjadanie. Ważyłam się co tydzień, a za każdym razem była to miła niespodzianka. W ciągu miesiąca zrzuciłam ponad 8 kg!”

„Suplement Forskolin zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. W odróżnieniu od innych tabletek na odchudzanie, działa też leczniczo. Obniżyło się moje ciśnienie, bez stosowania leków. Zmiany na wadze też są pozytywne. Nie stosuję diety, nie ćwiczę, a kilogramy same lecą w dół!”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*