Evra – plastry antykoncepcyjne

Hormonalne plastry antykoncepcyjne Evra to jedyny dostępny w Polsce środek zapobiegania ciąży w postaci plastrów; dorównuje skutecznością dwuskładnikowym tabletkom antykoncepcyjnym.

Coraz częściej sięgają po nie młode, niepalące kobiety, które nie chcą pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Plastry antykoncepcyjne Evra przykleja się raz w tygodniu a po trzech tygodniach robi się tydzień przerwy. Plastry działają w ten sam sposób co tabletki antykoncepcyjne, hamując owulację i powodując zagęszczenie śluzu, przez co utrudniają plemnikom dotarcie do macicy.

Zalety i wady plastrów Evra

Niewątpliwą zaletą stosowania plastrów jest ich wysoka skuteczność – spośród tysiąca kobiet stosujących plastry antykoncepcyjne, zaledwie 2 – 8 zajdą w ciążę. Hormony zawarte w plastrach Evra uwalniane są przez skórę, przez co mają mniejszy wpływ na żołądek i wątrobę. Dodatkowo zatrucia pokarmowe ani biegunka nie obniżają skuteczności plastrów. Kobiety o wrażliwej, skłonnej do alergii skórze powinny obserwować miejsca, w którym przykleiły plastry; składniki pomocnicze w nich zawarte mogą powodować podrażnienia. Plastry mogą się również odkleić. Z uwagi na dawkę uwalnianych hormonów, u kobiety ważących więcej niż 90kg plastry mogą wykazywać niższą skuteczność.

Gdzie nakleić plaster?

Plastry antykoncepcyjne Evra należy nakleić na nieowłosioną i niepodrażnioną skórę na ramionach, plecach, pośladkach bądź na brzuchu poniżej pępka. Nie należy przyklejać plastra na piersi.

Jakie są skutki uboczne stosowania plastrów antykoncepcyjnych?

Do najczęściej występujących skutków ubocznych zalicza się: tkliwość piersi, bóle głowy, objawy podobne do grypy, nudności bądź migrenę. Szczegółowe informacje na temat plastrów znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Należy pamiętać o skonsultowaniu się z lekarzem ginekologiem przed zastosowaniem plastrów.

Ile kosztują plastry Evra?

Cena plastrów antykoncepcyjnych Evra waha się od 38 – 60zł.

Gdzie można kupić plastry Evra?

Plastry antykoncepcyjne Evra można kupić w aptekach, zarówno stacjonarnie jak i online.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*